Funky Friday

Jeg leste en overskrift på en nettavis om at 'Paradise-babyen' er født. I et øyeblikks anfall av fordommer, syslet jeg med tanker om tvangssterilisering. Men tok meg heldigvis inn igjen.

Så derfor: Kjære nybakte foreldre - dere er noen superflotte rollemodeller for den oppvoksende generasjonen - gratulerer med nurket.

Kan nesten ikke vente med å følge dere videre.

Fan.


Var det for sarkastisk? Det var kanskje det.

Kanskje det er middelalderen. Eller våren. Eller en følelse av hjelpeløshet i irritasjonen over det meningsløse.

Over dyrkingen av det overfladiske og blanke, hippe, polerte og langrunne.

For et par år siden - da far fortsatt var der - kommenterte jeg at gjerdene rundt bruket så sjabby ut.

OG KA HAR DU TENKT Å GJER ME DET? Spurte far.

INGENTING. Svarte jeg.

Og det tror jeg jammen at jeg klarte å holde også.

Kommentarer

Janet sa…
Og "shabby" som har vært det store i moteverdenen i det siste. Men nå hører jeg at det er på vei ut altså. Til fordel for industri-stilen, sies det. Kanskje kan det gjerdet også presses inn i den kategorien?
Anonym sa…
Vet at du at du har fått deg en tribute to-sak på youtube? Jeg har tenkt å lenke til den fra bloggen min. Ja det skal jeg pigede gjøre.
Bergljot
Anonym sa…
pøsj. Bergljot
valfarter sa…
Eg vil ha meir tull....og eg vil ha det NÅ!